İptal ve İade Şartları

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

 

Ürün İade Şartları

 

Sitemiz üzerinden ya da telefon siparişi ile satın aldığınız ürünleri, teslim aldığınız tarihten itibaren yedi 7 gün içinde iade hakkınız bulunmaktadır. İade (cayma) hakkınızı aşağıdaki yönlendirmeler ve "Mesafeli Satışlar Sözleşmesi" kapsamında kullanabilirsiniz.

 

1. Öncelikle, müşteri hizmetlerimize  0532 41 05 675  numaralı telefondan ya da  bilgi@boatmarine.com  adresinden ulaşarak, iade talebinizi iletiniz. İade isteğiniz incelenecektir ve size verilen onayla birlikte, iade işlemleriniz başlayacaktır.

Bilgilendirme yapmadan ve onay almadan ürünlerinizi göndermemeniz gerektiği hususuna dikkat ediniz. Depo/Teslim görevlisi bilgilendirilmesi yapılmayan göndericilerin kargolarını teslim alamamaktadır.

 


2.İadeler orijinal kutularında ve ambalajlarında yapılmalıdır. Orijinal kutuları, koruyucu jelatinleri, uyarı etiketleri, ambalajları zarar görmüş (yırtılmış, üstüne etiket ya da bant yapıştırılmış) ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri iade etmekle yükümlüdür.

 

3. İade etmek istediğiniz ürünlerin tüm parçaları, kullanma kılavuzu, aksesuarları ve varsa ürünler ile gönderilen hediyeler eksiksiz olmalıdır. Ürünlerin siparişiyle kazanılan çek ve puanların, iptal tutarı oranında iptali gerçekleştirilir.


4. İade edilecek ürünlerin yanında, ürünlere ait faturaların 2 nüshası ve fatura ile birlikte gelen iade formu ’nun doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. Faturanın 2 nüshasının tarafımıza ulaşmaması durumunda, yapılacak iadede KDV tutarı kadar kesinti yapılmaktadır. İade etmediğiniz diğer ürünler için faturanın bir fotokopisini almayı unutmayınız. 

Önemli Not: Faturanızın fotokopisi de ürünlerinize ait garanti belgesi olarak kullanılabilmektedir.

 

5. Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iadesinde ise iade edilecek ürünlerin kurumun düzenlemiş olduğu, 'Ürün Birim Fiyatı+KDV' şeklinde kesilmiş 'İade Faturası' ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

6. Ücretsiz İade Kargosundan Yararlanma Şartı: İadelerinizi getiren Kargo ile resmi firma adımız olan "Boat Marine eticaret Deniz Hizmetleri.” adına karşı ödemeli olarak ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerde ücret müşteriye aittir. getiren Kargo dışındaki firmalar ile yapılan alıcı ödemeli gönderiler, firmamız tarafından kesinlikle teslim alınmamaktadır. Bu hususa dikkat ederek iki defa kargo ücreti ödememiş olursunuz.

 

7. Arızalı ürünlere, arızalı ürünlere ait prosedür uygulanır. Arızalı ürünler ile ilgili prosedür için tıklayın.

 

8. Ücret İadesi Aşaması: Bize ulaşan ürünlerin incelemesi bittikten ve iadeye uygun olduğu onaylandıktan sonra iadeniz 5 iş günü içinde yapılacaktadır. Ücret iadeleri sizin ödeme yönteminizle aynı şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler kredi kartınıza bankanız tarafından iade edilir. Havale/EFT ile yapılan ödemeler bize bildireceğiniz banka hesap numarasına iade edilir.

 

9. İadesi Yapılamayacak Ürünler :Tatlı yada tuzlu su ile temas etmiş ürünler, Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

*İadeniz, Mesafeli Satışlar Sözleşmesi'nde belirtilen "Cayma Hakkı" ve "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Mesafeli Satış Sözleşmesi)

 

Ürün Değişim Şartları

 

Sitemiz üzerinden ya da telefon siparişi ile aldığınız ürünleri, teslim aldığınız tarihten itibaren 3(Üç) iş günü içinde değiştirme imkanınız bulunmaktadır.

 

1. Müşteri Hizmetlerimize 0532 41 05 675  numaralı telefondan ya da bilgi@boatmarine.com.tr mail adresimizden ulaşarak, değişimini istediğiniz ürünler hakkında arkadaşlarımızı bilgilendiriniz. Değişim isteğinizin onayı ile birlikte arkadaşlarımız size geri dönüş yapacaklar ve değişim işlemleriniz başlayacaktır. Değişim talebi yapılmayan ve değişim onayı alınmadan gönderilen ürünler kesinlikle teslim alınmamaktadır.

 

2. Değişimler orijinal kutularında ya da ambalajlarında yapılmalıdır. Orijinal kutuları, koruyucu jelatinleri, etiketleri, ambalajları zarar görmüş (yırtılmış, üstüne etiket ya da bant yapıştırılmış) ürünlerin değişimi yapılmamaktadır. Değişimi istenen ürün bize ulaştığındaki hali, daha önce müşteriye teslim edildiği haldeki gibi olmalıdır. Bedeninden, numarasından v.b. emin olamayarak verdiğiniz ve değiştirmeyi düşündüğünüz ürünleri;

· Dış ortamda denemeyiniz.

· Tatlı yada Tuzlu Su kesinlikle temas etmemelidir.

· Bedenleri küçük geliyorsa zorlamayın.

· Ürünlerin temiz kalmasını sağlayınız. Toz, kozmetik/makyaj malzemesi v.b. ile temas ettirmeyiniz.

· Hiçbir şekilde ürünleri yıkamayın ya da kuru temizleme yapmayın.

3. Değişimi istenen ürünlerin yanında, ürünlere ait faturaların 2 nüshası ve fatura ile birlikte gelen Değişim Formu’nun doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. Tarafımızdan değişimi yapılan ürün için faturanız yeniden düzenlenecek ve size gönderilecektir. Faturaları eksik gönderilen ürünlerin değişimi yapılamaz. Değişim istemediğiniz diğer ürünler için faturanın bir fotokopisini almayı unutmayınız.

Önemli Not:Faturanızın fotokopisi de ürünlerinize ait garanti belgesi olarak kullanılabilmektedir.

 

4. Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin değişiminde ise, bir üst maddedeki gibi faturaların tüm nüshalarının ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Değişimle birlikte, yeniden düzenlenen fatura tarafınıza gönderilecektir.

 

5.1 Defaya Mahsus Ücretsiz Değişim Kargosundan Yararlanma Şartı: Değişimlerde tüm kargo masrafları müşteriye aittir. Sadece ilk değişim sonunda müşteriye gönderilecek değiştirilmiş ürünün kargosu firmamıza aittir.Bunun haricinde müşteriden gelen, hem de müşteriye giden kargonun ücreti müşteri tarafından karşılanmalıdır. Gönderilerinizi, anlaşmalı olduğumuz ilgili Kargo firması  ile "Boat Marine e ticaret ve Deniz hizmetleri." adına yaptığınız takdirde normalden çok daha ucuza gönderebilirsiniz.

 

Sipariş İptali Şartları

 

Sitemiz üzerinden ya da telefon ile verdiğininiz siparişleri, kargoya verilmeden önce iptal etmek istemeniz durumundatelefonla 0532 41 05 675  'ı arayarak müşteri hizmetlerimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. E-posta ile yapılan bildirimler daha geç işleme alınabileceği için telefon ile bildirim yapmanızı önemle rica ediyoruz.

 

1. Siparişiniz eğer kargoya verilmişse iade kapsamında değerlendirilir ve ilgili prosedür uygulanır.

 

2. Sipariş iptalinizin ardından, iadeniz 7 iş günü içinde yapılacaktadır. Ücret iadeleri sizin ödeme yönteminizle aynı şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler kredi kartınıza bankanız tarafından iade edilir. Havale/EFT ile yapılan ödemeler bize bildireceğiniz banka hesap numarasına iade edilir

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

Tasarım SNS BİLİŞİM